Uran palkintogaala 2019

15.11.2019

Mamma Mia
Mamma Mia
G-juniorit
G-juniorit
F-juniorit
F-juniorit
E-tyttöjen palkitut Noora Huuki, Minka Mäkitalo ja Ellen Rekilä
E-tyttöjen palkitut Noora Huuki, Minka Mäkitalo ja Ellen Rekilä
E-poikien palkitut Leevi Vuollet, Tuomo Hollanti ja Roope Ypyä
E-poikien palkitut Leevi Vuollet, Tuomo Hollanti ja Roope Ypyä
NMK palkitut Katri Takanen ja Lilian Koskela
NMK palkitut Katri Takanen ja Lilian Koskela
D-tyttöjen palkitut Neea Roiko, Minea Kemppainen ja Saana Tuikka
D-tyttöjen palkitut Neea Roiko, Minea Kemppainen ja Saana Tuikka
NSS palkitut Saara Seppälä ja Essi Kivelä
NSS palkitut Saara Seppälä ja Essi Kivelä
MMK palkitut Jaakko Kolppanen ja Ville Vihanta
MMK palkitut Jaakko Kolppanen ja Ville Vihanta
Vuoden Juniorivalmentaja Veli-Pekka Korpela
Vuoden Juniorivalmentaja Veli-Pekka Korpela
Vuoden Uran Pesisaktiivit Eeva Autio ja Venla Kokkonen
Vuoden Uran Pesisaktiivit Eeva Autio ja Venla Kokkonen

Eilen 15.11. järjestettiin Urapesiksen palkintogaala Poutun auditoriossa. Tilaisuuden aluksi esiintyi Mamma Mia -kuoro.

Joukkueiden palkittavat 2019

 

F-juniorit (alle 10 vuotta)

  • Paras sisäpelaaja                           Mäki-Korvela Remu                             
  • Paras ulkopelaaja                           Saarikoski Luukas
  • Vuoden yllättäjä                                Isohanni Veikka

 E-tytöt (alle 12 vuotta)

  • Paras sisäpelaaja                           Huuki Noora
  • Paras ulkopelaaja                           Mäkitalo Minka
  • Vuoden yllättäjä                                Rekilä Ellen

E-pojat (alle 12 vuotta)

  • Paras sisäpelaaja                            Vuollet Leevi
  • Paras ulkopelaaja                            Hollanti Tuomo
  • Vuoden yllättäjä                                Ypyä Roope

D-tytöt (alle 14 vuotta)

  • Paras sisäpelaaja                            Roiko Neea
  • Paras ulkopelaaja                            Kemppainen Minea
  • Vuoden yllättäjä                                Tuikka Saana

Miehet Maakuntasarja Ura 3

  • Paras sisäpelaaja                            Kolppanen Jaakko
  • Paras ulkopelaaja                            Vihanta Ville

Naiset Maakuntasarja Ura 2

  • Takanen Katri                  
  • Koskela Lilian

Miehet Suomensarja Ura 2                        

  • Paras sisäpelaaja                            Kauppila Oskari
  • Paras ulkopelaaja                            Flink Marko

Naiset Suomensarja Ura 1 (Seuran edustusjoukkue)

  • Paras sisäpelaaja                            Seppälä Saara
  • Paras ulkopelaaja                            Kivelä Essi

Miehet Ykköspesis Ura 1 (Seuran edustusjoukkue)

  • Paras sisäpelaaja                            Märsylä Miro
  • Paras ulkopelaaja                            Isohanni Eetu

Juniorituomarit 2019 (5 kpl)

  • Hanni Lasse, Kemppainen Minea, Koskela Lilian, Roiko Neea ja Tuikka Saana

Vuoden Juniorivalmentaja 2019                           

  • Veli-Pekka Korpela

Perusteluina:

  • Todella sitoutunut tekemään töitä joukkueen eteen
  • Erittäin pidetty joukkueen keskuudessa

Vuoden 2019 Uran Pesisaktiivit                           

  • Eeva Autio ja Venla Kokkonen                                                  

Perusteluina:

  • Eeva Autio
    • Todella oma-aloitteisesta omistautumista ja luovuutta millä toit väriä ja iloa viime kesänä Uran pesiksen peleihin pesiksen ”maskottina”.
  • Venla Kokkonen
    • Olit aina valmis tekemään ja auttamaan kioskissa ja monessa muussakin tehtävässä ilman kenenkään pyytämättä
  • Kummatkin kaikille esimerkkejä siitä, mitä Uran seuratoiminta ja pesäpallo voi olla parhaimmillaan.

 

Palkittavat Naperojoukkueet 2019

 

G-juniorit (alle 8 vuotta)

Erkkilä Eeva, Hihnala Hugo, Isohanni Veikka, Kallio Samuli, Keski-Sämpi Veera, Mäki-Korvela Frans, Niittykoski Ossi, Pesonen Iiro, Saarikoski Topias ja Sämpi Leo

 

Pelinjohtajat: Järvenoja Saija ja Kauppinen Petra

 

F-juniorit (alle 10 vuotta)

Huuki Joona, Huuki Peppi, Isohanni Veikka, Jylli Aapo, Jämsä Olivia, Kerola Olavi, Keski-Sämpi Juuso, Kokkonen Silva, Kopsala Tuukka, Kuutti Aarni, Mäki-Korvela Remu, Oravainen Eevi, Pajukoski Luka, Pernu Jasu, Pesonen Leevi, Riippa Pihla, Saari Kasper, Saarikoski Luukas, Silakka Helmi ja Ylikotila Eemil

 

Pelinjohtajat: Koskela Lilian ja Kivelä Essi Joukkueenjohtajat: Pottala Kaisa ja Ylikotila Jenni