Viestikarnevaalit

Keski-Pohjanmaan 51. viestikarnevaalit
Kannus, Kitinkangas, 25.5.2016

 

TULOKSET

Alakoulu tytöt sukkula: 1) Kannus 1:39,72 (Inka Autio, Loviisa Kupsala, Tinja Tavasti, Henna Keski-Petäjä, Helka Kupsala, Hilma Ylitalo, Milla Luoma-Tokoi, Matilda Haavisto), 2) Nivala 1:40,72, 3) Ylivieska 1 1:40,90, 4) Kalajoki 1:41,37, 5) Sievi 1:41,65, 6) Oulainen 1:42,00, 7) Veteli 1:42,56, 8) Lohtaja 1:42,94, 9) Kokkola 1:43,50, 10) Kannus 2 1:43,75, 11) Kälviä 1:43,91, 12) Himanka 1:44,19, 13) Toholampi 1:44,81, 14) Kaustinen 1:44,83, 15) Ylivieska 2 1:45,78, 16) Haapajärvi 1:45,84, 17) Alavieska 1:48,70 

Alakoulu pojat sukkula: 1) Kannus 1 1:37,74 (Jani Mäenpää, Kristian Isohanni, Verneri Koivuniemi, Markus Hernesmaa, Frans Neuvonen, Lenni Yli-Kotila, Jani Vilppola, Arttu Kattilakoski), 2) Kalajoki 1:38,22, 3) Sievi 1:39,46, 4) Kälviä 1:39,56, 5) Alavieska 1:39,56, 6) Himanka 1:39,84, 7) Ylivieska 1 1:39,96, 8) Kokkola 1:40,38, 9) Oulainen 1:40,56, 10) Nivala 1:40,75, 11) Toholampi 1:41,30, 12) Haapajärvi 1:42,00, 13) Veteli 1:42,66, 14) Kaustinen 1:43,03, 15) Ylivieska 2 1:44,46, 16) Lohtaja 1:44,90, 17) Kannus 2 1:45,66

Yläkoulu sukkula: 1) Toholampi 1:28,90 (Mimosa Wirkkala, Eetu Peltokangas, Roosa-Maria Heinonen, Roope Kangasvieri, Kaisa Kopsala, Miro Haikonen, Neea Kotila, Kasperi Remesaho), 2) Kannus 1 1:28,13, 3) Oulainen 1:29,06, 4) Haapajärvi 1 1:29,62, 5) Kalajoki 1:29,94, 6) Sievi 1:30,66, 7) Ylivieska 1.31,03, 8) Kokkola Hakalahti 1:32,35, 9) Kannus 2 1:32,81, 10) Alavieska 1:33,00, 11) Kälviä 1:33,20, 12) Nivala 1:33,31, 13) Haapajärvi 2 1:33,65, 14) Lohtaja 1:33,88, 15) Himanka 1:35,44, 16) Veteli 1:35,85, 17) Kokkola Länsipuisto 1:36,12, 18) Kokkola Kiviniitty 1:36,93, 19) Kaustinen 1:38,00, 20) Kokkola Hakalahti 2 1:42,00

Lukio sukkula: 1) Kannus 1:28,06 (Eeva-Stiina Viitala, Eetu Leppänen, Kristiina Kaskinen, Oskari Kauppila, Eerika Hietala, Lassi Yli-Kotila, Emma Katajalaakso, Markus Keski-Petäjä), 2) Ylivieska 1:28,32, 3) Kalajoki 1:28,93, 4) Toholampi 1 1:29,06, 5) Kokkola KYL 1:29,32, 6) Haapajärvi 1:29,56, 7) Nivala 1:34,28 

Ruotsalaisviesti yläkoulu tytöt: 1) Kannus 2:31,81 (Reetta Haapalehto, Hilda Haavisto, Lilian Koskela, Katajalaakso Enni), 2) Toholampi 2:33,53, 3) Kaustinen 1 2:36,78, 4) Kalajoki 2:37,10, 5) Ylivieska 2 2:43,68, 6) Nivala 2:44,0, 7) Kokkola Hakalahti 2:49,34, 8) Sievi 2:49,44, 9) Kokkola Länsipuisto 2:57,50 10) Kokkola Kiviniitty 2:58,35, 11) Lohtaja 2:59,07, 12) Kaustinen 2 2:59,66

Ruotsalaisviesti yläkoulu pojat: 1) Toholampi 1 2:16,09 (Miro "Maju" Haikonen, Kasperi Remesaho, Eetu Peltokangas, Roope Kangasvieri), 2) Haapajärvi 2:18,31, 3) Oulainen 2:18,44, 4) Kannus 2:22,60, 5) Sievi 2:24,06, 6) Kalajoki 2:28,41, 7) Kokkola Hakalahti 2:29,32, 8) Nivala 2:30,59, 9) Lohtaja 2:32,00, 10) Kokkola Kiviniitty 2:34,87, 11) Ylivieska 2:36,81, 12) Kaustinen 2:37,96, 13) Kokkola Länsipuisto 2:42,75, 14) Himanka 2:42,90

Maastoviesti alakoulu tytöt: 1) Ylivieska 1 13:03,0 (Enni-Sofia Saari, Jenna Hietala, Terhi Junno, Oona Kiljala), 2) Kokkola 13:11,0, 3) Kaustinen 13:23,0, 4) Sievi 13:24,0, 5) Kalajoki 13:28,0, 6) Nivala 13:38,0, 7) Kälviä 13:39,0, 8) Haapajärvi 13:46,0 9) Veteli 13:48,0, 10) Himanka 13:51,0, 11) Oulainen 14:08,0, 12) Ylivieska 2 14:18,0, 13) Toholampi 14:28,0, 14) Lohtaja 14:36,0, 15) Kannus 1 15:08,0, 16) Kannus 2 15:51,0, 17) Alavieska 16:20,0 

Maastoviesti alakoulu pojat: 1) Kannus 1 12:10,0 (Markus Hernesmaa, Jani Mäenpää, Jani Vilppola, Eemeli Katajalaakso), 2) Kalajoki 12:32,0, 3) Sievi 12:36,0, 4) Ylivieska 1 12:37,0, 5) Kokkola 12:42,0, 6) Veteli 12:44,0, 7) Himanka 12:46,0, 8) Kaustinen 12:49,0, 9) Haapajärvi 1 12:58,0, 10) Toholampi 13:01,0, 11) Kälviä 13:06,0, 12) Haapajärvi 2 13:07,0, 13) Oulainen 13:23,0, 14) Nivala 13:37,0, 15) Alavieska 13:50,0, 16) Kannus 2 13:52,0, 17) Ylivieska 2 13:54,0, 18) Lohtaja 14:26,0 

Maastoviesti yläkoulu: 1) Toholampi 1 11:40,0 (Mimosa Wirkkala, Eetu Peltokangas, Neea Kotila, Roope Kangasvieri), 2) Kalajoki 11:48,0, 3) Kannus 11:51,0, 4) Sievi 11:53,0, 5) Nivala 12:02,0, 6) Kälviä 12:06,0, 7) Oulainen 12:07,0, 8) Haapajärvi 1 12:10,0, 9) Kokkola Kiviniitty 12:28,0, 10) Veteli 12:41,0, 11) Ylivieska 1 12:42,0, 12) Toholampi 2 12:43,0, 13) Haapajärvi 3 12:50,0, 14) Kaustinen 13:05,0, 15) Haapajärvi 4 13:12,0, 16) Haapajärvi 2 13:43,0, 17) Kokkola Länsipuisto 14:17,0, 18) Kokkola Hakalahti 16:15,0, 19) Ylivieska 2 16:22,0

Maastoviesti lukio: 1) Haapajärvi 1 11:24,0 (Juho Salmela, Mari Seppälä, Emilia Pulkkinen, Teemu Kamula), 2) Kannus 11:49,0, 3) Toholampi 1 11:53,0, 4) Kalajoki 12:05,0, 5) Ylivieska 12:08,0 6) Nivala 12:09,0, 7) Haapajärvi 2 12:31,0, 8) Kokkola KYL 12:37,0, 9) Toholampi 2 13:20,0

Kuntapisteet: 1) Kannus 47p., 2) Kalajoki 33p., 3) Toholampi 30p., 4) Ylivieska 22p., 5) Sievi 19p., 6) Haapajärvi 15p., 7) Oulainen 9p., 8) Kokkola 9p., 9) Nivala 9p., 10) Kaustinen 8p., 11) Kälviä 5p., 12) Alavieska 2p., 13) Veteli 1p., 13) Himanka 1p., 15) Lohtaja 0p. 
 

 

 

Kannus, Kitinkankaan urheilukenttä ke 25.5. klo 10.30.

Lajit:

Alakoulut:

  • sukkulaviesti tytöt 8*80m (4*3-4 lk + 4*5-6 lk)

  • maastoviesti tytöt 4*1km

  • sukkulaviesti pojat 8*80m (4*3-4 lk + 4*5-6 lk)

  • maastoviesti pojat 4*1km

Yläkoulut:

  • sukkulaviesti 8*80m (4*tyttö + 4*poika)

  • ruotsalaisviesti tytöt (100m+200m+300m+400m)

  • ruotsalaisviesti pojat (100m+200m+300m+400m)

  • maastoviesti 4*1km (2*tyttö + 2*poika)

Lukio ja ammattioppilaitokset:

  • sukkulaviesti 8*80m (4*tyttö + 4*poika)

  • maastoviesti 4*1km (2*tyttö + 2*poika)

Ilmoittautuminen: ma 23.05. mennessä osoitteeseen miika.jokinen@edu.kannus.fi

Osanottomaksu: 10€/laji, tilille FI03 5108 0220 0404 48 Kannuksen Ura

Tiedustelut: Harri Yli-Kotila 050-359 3297, Kimmo Perkkiö 044-367 7196

Aikataulu

Ilmoittautumislomake